Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Eway i MC2 Innovations rozwijają funkcjonalność stacji ładowania samochodów elektrycznych

27/02/2024

image

Eway i MC2 Innovations nawiązują współpracę w celu rozwoju stacji ładowania samochodów elektrycznych dla Europy

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych ogłasza partnerstwo z MC2 Innovations, renomowanym dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych, również w zakresie sztucznej inteligencji. W ramach współpracy firmy będą rozwijać obecne i nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway. 

Eway to polska firma, ze 100% polskim kapitałem i produkcją w Polsce. Jej inżynierowie, wywodzący się z Politechniki Warszawskiej, stworzyli stacje ładowania samochodów ułatwiające elektromobilność. W przeciwieństwie do większości rozwiązań rynkowych nie wymagają one jakichkolwiek aplikacji - wystarczy opłacić ładowanie zbliżeniowo i naładować auto, a FV lub paragon kierowca otrzyma w czasie rzeczywistym na wskazany adres e-mail. Stacje Eway to stacje AC, czyli wolnego ładowania, polecane przez producentów aut jako korzystniejsze dla baterii. 

Obecnie dzięki współpracy z MC2 Innovations, zaawansowane funkcje stacji Eway będą rozwijane, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby kierowców w Polsce i Europie. Jedną z nich jest funkcja identyfikacji użytkowników, która właścicielowi stacji pozwala m.in. na własną, dynamiczną politykę cenową. Jeśli takim właścicielem jest na przykład hotel, to dzięki tej funkcji może on przyjąć inną taryfę za ładowanie dla swoich pracowników, inną dla gości, a jeszcze inną dla gości VIP.

„Dzięki współpracy naszych firm, stacje ładowania Eway zostaną wzbogacone o kolejne innowacyjne funkcje. Nasza ekspertyza w obszarze wsparcia technologicznego pozwoli Eway na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb klientów, a co za tym idzie - zwiększenie konkurencyjności na rynkach europejskich” – powiedziała Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations.

„Od początku naszego działania mamy ambitne cele. Pierwszym z nich jest maksymalne ułatwienie elektromobilności – i do tego tematu podeszliśmy od podstaw, już na etapie tworzenia stacji. Drugim celem jest oczywiście komercjalizacja. Chcemy sprzedawać stacje nie tylko w Polsce, i to już się dzieje, ale i poza nią. Współpraca z MC2 Innovations ułatwi nam zaoferowanie kierowcom elektryków w Europie świetnej jakości, bezpiecznych i innowacyjnych stacji ładowania” - skomentował Karol Pawlak, CEO Eway.

Nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway będą wprowadzane stopniowo w najbliższych miesiącach.