Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Sektor publiczny

Po polskich drogach jeździ coraz więcej pojazdów z napędem elektrycznym.

Budowa sieci stacji ładowania to wymóg nie tylko miejskiej infrastruktury.
 

eway

Sektor publiczny

Niedobór ładowarek samochodów elektrycznych to wyzwanie na skalę całego kraju. 

Transformacja energetyczna ma efekt lawinowy, zatem z minuty na minutę liczba samochodów elektrycznych na polskich drogach tylko się zwiększa.

Od 2035 r. niemożliwe będzie kupno nowego auta spalinowego, a już teraz coraz więcej miast decyduje się na zamykanie centrów dla samochodów innych niż zeroemisyjne.

eway


 

eway

Sektor publiczny

Do zadań gminy należy zaopatrzenie w energię elektryczną. Sieć stacji Eway jest skutecznym rozwiązaniem dla samorządów. 

Dodatkowo kompleksowe rozwiązanie Eway zapewni Twojej gminie wymierne korzyści finansowe. 
 

 • zysk dla gminy to przychód pomniejszony o koszt zakupu energii i opłaty operatorskiej Eway
 • gmina może zarabiać na sprzedaży energii oraz innych usługach związanych ze stacją ładowania (reklamy, rynek mocy, dodatkowa opłata za parkowanie)
 • gmina może sprzedawać w stacjach ładowania prąd produkowany w jej własnych źródłach energii
 • gmina może realizować własną politykę cenową – stawki ładowania z opcją identyfikacji użytkowników i gradacją taryfy (to właściciel stacji decyduje, jakie stawki mają mieszkańcy, goście, pracownicy, a jakie obowiązują podczas miejskich wydarzeń)
eway
 • gmina nie ponosi kosztów regularnej certyfikacji i amortyzacji związanych z zewnętrznym terminalem płatniczym – stacje Eway wyposażone są w wirtualny terminal płatniczy typu SoftPos, który transakcje rozlicza w bezpiecznym wirtualnym serwerze
 • gmina może amortyzować zakup stacji ładowania i oszczędza na mocy umownej oraz kosztownej infrastrukturze związanej z budową szybkiej stacji ładowania (zakup 1 stacji DC wraz z infrastrukturą to równowartość około 20 stacji AC, o zasięgu od 60 do 120 miejsc parkingowych zamiast 2 miejsc parkingowych, jak w wypadku stacji DC)
eway

Eway to kompleksowe rozwiązanie, od produkcji, przez instalację, po pełną obsługę operatorską i księgowo-finansową stacji.

Stacje Eway są:

 • samoobsługowe i nie generujące dodatkowych kosztów
 • produkowane w Polsce, spełniając najwyższe europejskie normy bezpieczeństwa
 • odporne na korozje, wykonane ze stali kwasoodpornej
 • pozwalające zaoszczędzić moc umowną, nie wymagają budowy osobnego transformatora – zainstalowane oprogramowanie pozwala zarządzać mocą, dzięki czemu moc umowna nie będzie przekroczona nawet w sytuacji, gdy jednocześnie ładuje się kilka samochodów*
 • zbudowane z wysokiej jakości komponentów produkowanych w UE i USA, co dodatkowo minimalizuje ryzyko przerwania łańcucha dostaw i niedotrzymanie terminów
 • wystawiające e-faktury i e-paragony, co od 2024 r. jest wymogiem prawnym


* Konieczność rozbudowy infrastruktury zależy od możliwości technicznych danej lokalizacji.

Wygoda mieszkańców to dobry PR dla gminy.

Większość, bo aż 70% ładowań odbywa się na parkingu przy domu lub obok miejsca pracy. Pojazd elektryczny jest ładowany wszędzie tam, gdzie parkuje dłużej. 

Zasada jest prosta: im łatwiejsza obsługa ładowarek, tym większe zadowolenie użytkowników.

 

Użytkownicy Eway mają do dyspozycji:

 • wygodny dziesięciocalowy dotykowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem
 • 5 wersji językowych
 • … a to wszystko bez żadnych aplikacji – płatność zbliżeniowa realizowana jest kartą, smartfonem, smartwatchem

 

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Eway obejmują zasięgiem do 6 miejsc parkingowych. Wyposażone są w kable do ładowania lub gniazda, a ich wygląd zewnętrzny może być dopasowywany do indywidualnych potrzeb. Wszystkie stacje Eway mogą być instalowane wewnątrz budynków oraz w otwartej przestrzeni.

eway

Kontakt

Masz pytanie?
Napisz do nas

Skontaktuj się
z naszym ekspertem

Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży.

Odpowiadamy w ciągu 24 h.

eway