Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Eway i Grodno S.A. łączą siły

25/01/2024

image

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz Grodno S.A., czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań prądowych, podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy Grodno S.A. staje się oficjalnym dystrybutorem stacji ładowania Eway w Polsce.

Firma Eway oferuje kompleksowe rozwiązanie dla elektromobilności – stacje ładowania i system operatorski. Swoją ofertę kieruje do zarządców bądź właścicieli parkingów, budynków mieszkalnych, hoteli, galerii handlowych i innych miejsc, gdzie kierowca samochodu elektrycznego parkuje kilka godzin lub dłużej. Dzięki strategicznej umowie spółek od teraz rozwiązanie Eway będzie dostępne dla biurowców i centrów handlowych w ponad 100 hurtowniach Grodno w całej Polsce oraz na platformie e-commerce dla klientów B2B. W ofercie znajdą się stacje naścienne oraz wolnostojące z pełną obsługą techniczną i księgowo-finansową. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Dla kierowców i dla inwestorów

Zanim rozpoczęły się prace nad ogólnodostępnym systemem ładowania samochodów elektrycznych (bez konieczności używania aplikacji, dostępnym dla każdego), firma Eway przeprowadziła szereg rozmów i audytów w różnych kategoriach obiektów publicznych. W procesie tworzenia sytemu wzięły udział osoby zarządzające obiektami, parkingami i odpowiadające za utrzymanie ruchu na obiektach, a także kierowcy aut elektrycznych.

- Przeprowadzone przez nas badania potwierdziły, że kierowcy aut elektrycznych oczekują intuicyjnego, prostego procesu obsługi, który nie wymaga używania jakichkolwiek aplikacji. Zależy im także na bezpieczeństwie użytkowania stacji ładowania, łatwej płatności i otrzymaniu faktury natychmiast po zakończeniu ładowania. Wszystkie te warunki spełniają zaprojektowane przez nas stacje - mówi Karol Pawlak, Prezes Eway.

A jak wygląda perspektywa inwestorów, którzy stawiają na elektromobilność i stacje ładowania aut elektrycznych? - Inwestorzy oczekują wysokiej jakości, trwałego i niezawodnego urządzenia o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wygody dla klienta końcowego. W ramach jednej umowy chcą otrzymać serwis operatorski, obsługę płatności z możliwością zarządzania parametrami ładowania oraz dynamiczną zamianę ceny, a także wsparcie i serwis techniczny 24/7. Wszystkie te cechy udało nam się zebrać, tworząc ofertę na miarę potrzeb – mówi Maciej Kowalski, Dyrektor OZE Grodno S.A.


Zarabianie na elektromobilności

Zakup stacji ładowania Eway to początek współpracy. Eway oraz Grodno – jako oficjalny dystrybutor stacji – odciążają właścicieli stacji z całego szeregu zadań przed sprzedażą, jak i po dostarczeniu stacji. Po stronie spółek jest nie tylko przygotowanie dostosowanej do infrastruktury oferty i montaż stacji, ale także odbiory techniczne, umowy z dostawcą usług płatniczych, a potem pełna obsługa techniczna oraz księgowo-finansowa.

Właściciel stacji może zarabiać na każdym ładowaniu i sam kształtuje politykę cenową. Dzięki możliwości identyfikacji użytkowników, inna taryfa może obowiązywać gości, inna gości VIP, a jeszcze inna mieszkańców. Co więcej stacja może stanowić także dodatkowe źródło dochodu, np. poprzez sprzedaż przestrzeni reklamowej na ekranie stacji.

Efektywne zarządzanie stacjami zapewnia możliwość bieżącego, zdalnego monitorowania ich infrastruktury i poszczególnych parametrów. Co ważne, odpowiednie oprogramowanie zapewnia oszczędność mocy umownej nawet w przypadku jednoczesnego ładowania wielu pojazdów.


Stworzone w Polsce

W stacjach ładowania Eway po raz pierwszy wykorzystano wirtualny terminal płatniczy typu SoftPos. Umożliwia on dokonywanie płatności bezpośrednio na ekranie stacji ładowania. Proces jest prosty i składa się z dosłownie kilku kroków. Po podłączeniu samochodu elektrycznego do stacji użytkownik może zapłacić za pośrednictwem zbliżeniowych kart płatniczych, lub ich wirtualnych nośników (smartfonów i zegarków.) Rozliczenie jest w pełni automatyczne, a faktura lub paragon wysyłane są w czasie rzeczywistym na adres email wskazany przez kierowcę, co od lipca 2024 r. stanowić będzie wymóg prawny. Wszystko to odbywa się bez potrzeby pobierania jakichkolwiek aplikacji na urządzenie mobilne.

Stacje Eway spełniają najwyższe unijne normy bezpieczeństwa. Urządzenia produkowane są w Polsce, a ich komponenty w Europie i USA, co przekłada się na ich wysoką jakość. Lekka i wytrzymała obudowa ze stali kwasoodpornej sprawia, że są odporne na czynniki zewnętrzne jak słońce czy silny wiatr. Brak tradycyjnego terminala płatniczego oznacza dla właściciela stacji brak kosztów związanych z regularną certyfikacją i awaryjnością.